بخشنامه الزامی جهانگیری به دستگاه‌های دولتی + ترکیه حالت فوق‎العاده را تمدید کرد – ممبر ساز تلگرام

خبرگزاری تسنیم: دولت در بخشنامه‌ای دستگاههای دولتی، قوای سه گانه و نهادهای عمومی غیر دولتی را موظف کرد که ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، هرگونه فعالیت و ارایه خدمات خود را از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی انجام دهند و بسترهای لازم در این زمینه را فراهم کنند

بسم الله الرحمن الرحیم
بخشنامه به کلیه نهادهای قوای مجریه، مقننه و قضائیه، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات دولتی شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها، نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است.

به منظور حمایت از پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی و ایجاد مزیت رقابتی، کلیه دستگاه‌های یاد شده موظفند ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ این بخشنامه هرگونه فعالیت و ارایه خدمات خود را از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی انجام دهند و بسترهای لازم در این زمینه را فراهم کنند.

اسحاق جهانگیری
معاون اول رئیس جمهوری

متن این بخشنامه به این شرح است:

خبرگزاری تسنیم: دولت در بخشنامه‌ای دستگاههای دولتی، قوای سه گانه و نهادهای عمومی غیر دولتی را موظف کرد که ظرف یک هفته از تاریخ ابلاغ این بخشنامه، هرگونه فعالیت و ارایه خدمات خود را از طریق پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی انجام دهند و بسترهای لازم در این زمینه را فراهم کنند.

این بخشنامه خطاب به “کلیه نهادهای قوای مجریه، مقننه و قضائیه، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، موسسات دولتی شرکت‌های دولتی، استانداری‌ها، نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه دستگاه‌هایی که شمول قانون بر آنها مستلزم ذکر و یا تصریح نام است”؛ به امضای دکتر اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری رسیده است.

این بخشنامه تاکید دارد که چنین اقدامی به منظور حمایت از پیام‌رسان‌های اجتماعی داخلی و ایجاد مزیت رقابتی صادر شده است.

——————-

خبرگزاری فارس: به نقل از آناتولی، پارلمان ترکیه امروز چهارشنبه حالت فوق العاده در این کشور را برای مدت سه ماه تمدید کرد
حالت فوق العاده در ترکیه پس از کودتای نافرجام ماه جولای سال ۲۰۱۶ در این کشور برقرار شده است.

وضعیت فوق العاده در ترکیه، تاکنون ۵ بار به تصمیم دولت این کشور تمدید شده است.

انتخابات زودهنگام پارلمانی و ریاست جمهوری ترکیه به دستور رجب طیب اردوغان در ۲۴ ژوئن (سوم تیر) برگزار خواهد شد. رئیس جمهور ترکیه هدف از این تصمیم خود را تحولات منطقه‌ای و لزوم از بین بردن ابهامات درباره آینده دولت عنوان کرده است.

مخالفان دولت ترکیه و برخی از رهبران اتحادیه اروپا از تمدید حالت فوق العاده در ترکیه بارها انتقاد کردند، زیرا به عقیده آنها این امر تهدیدی برای حقوق و آزادی‎های شهروندان این کشور است.

خبرگزاری فارس: به نقل از آناتولی، پارلمان ترکیه امروز چهارشنبه حالت فوق العاده در این کشور را برای مدت سه ماه تمدید کرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *