متیس: حمله به سوریه فقط یک بار صورت می‌گیرد – ممبر ساز تلگرام

ایرنا نوشت: ‘جیمز متیس’ وزیر دفاع آمریکا ادعا کرد که حملات هوایی به اهدافی در سوریه فقط یک بار صورت می گیرد و هدف آن ارسال پیامی محکم به رئیس جمهوری سوریه است
براساس بیانیه وزارت دفاع آمریکا هرگونه حملات دیگر بر اساس پاسخ سوریه انجام خواهد گرفت.
خبرگزاری فرانسه به نقل از یک ژنرال آمریکایی گفت :حملات به سوریه طوری برنامه ریزی شده که به دور از مراکز نیروهای روسی باشد.

آمریکا به همراه متحدانش (انگلیس و فرانسه )، صبح امروز به بهانه حمله شیمیایی در دومای سوریه دمشق پایتخت سوریه را هدف حمله موشکی و هوایی قرارداد.

وزارت دفاع آمریکا افزود: حملات برنامه ریزی شده دیگری وجود ندارد و گزارشی در خصوص خسارت های احتمالی آمریکا در این حملات به دست نرسیده است.

بدنبال این حمله ادعایی شیمیایی، وزارت خارجه سوریه دعوت ‌نامه‌ای رسمی برای سازمان منع تسلیحات شیمیایی فرستاده و از این سازمان درخواست کرده بود که تیم تحقیقاتی خود را به دوما بفرستد تا در آنجا در باره استفاده از سلاح شیمیایی تحقیق کنند.

دمشق در پی توافقی که در سال ۲۰۱۴ صورت گرفت، تمامی تسلیحات شیمیایی خود را به نمایندگان سازمان ملل متحد و سازمان منع سلاح های شیمیایی تحویل داده بود و تاکنون هیچ مدرکی دال بر نقض تعهدات دمشق ارائه نشده است.

دولت سوریه، داشتن هرگونه دخالتی را در این حمله شیمیایی رد کرده و سفیر و معاون نمایندگی روسیه در سازمان ملل متحد هم ‏استفاده از سلاح شیمیایی را روش کثیف تروریست ها برای جلب توجه دانسته است‎.‎‏

تروریست های سوری مدعی شده اند که شهر دومای سوریه شامگاه شنبه (۱۸ فروردین ماه)، هدف بمباران شیمیایی قرار گرفته و ‏در جریان آن ۷۵ نفر کشته و ده ها تن دیگر زخمی شدند‎.

به گزارش روز شنبه شبکه خبری اسکای نیوز، وزارت دفاع آمریکا در بیانیه ای پایان عملیات نظامی آمریکا، انگلیس و فرانسه در سوریه را که صبح امروز شنبه انجام شد، اعلام کرد.

ایرنا نوشت: ‘جیمز متیس’ وزیر دفاع آمریکا ادعا کرد که حملات هوایی به اهدافی در سوریه فقط یک بار صورت می گیرد و هدف آن ارسال پیامی محکم به رئیس جمهوری سوریه است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *